Товари
 
Виробники
 
Новини
 
Статті
Сортування по назві
Підберіть обладнання за допомогою інженера-консультанта
Залиште Ваш телефон. Наш експерт перетелефонує і відповість на усі питання.
вибрати товар з консультантом

Для чого потрібна точка доступу вай-фай

Більшість домашніх користувачів створює бездротовий доступ в інтернет для своїх девайсів за допомогою Wi-Fi роутерів. У невеликих квартирах, де не потрібна велика дальність сигналу, цього пристрою вистачає позаочі. Але в будинках з великою площею, товстими стінами або кількома поверхами, один Wi-Fi роутер не може забезпечити покриття всіх приміщень. Вирішення цих проблем досить просте - потрібно купити точку доступу Wi-Fi, яка розширить зону покриття.

Розширення Wi-Fi покриття за допомогою точок доступу

 

Що таке Wi-Fi точка доступу (Wireless Access Point) і як вона зможе розширити бездротове покриття в будинку? Щоб відповісти на це питання, слід порівняти функції точки доступу і роутера. У двох словах - це споріднені пристрої, що дають змогу передавати інтернет "повітрям". Вони використовують однакові стандарти передачі даних, але все ж у Wi-Fi точки доступу більш урізані можливості та інше коло завдань.

Так, наприклад, роутер, на відміну від точки доступу, може наступне:

 • виконувати маршрутизацію і перетворення мережевих адрес NAT;
 • присвоювати IP-адреси всім підключеним пристроям;
 • змінювати швидкість інтернету для кожного клієнта;
 • забезпечувати безпеку мережі за допомогою вбудованого фаєрвола;
 • має кілька портів для дротового з'єднання.

Важливою відмінністю класичної точки доступу від роутера є те, що до неї не можна безпосередньо під'єднати кабель провайдера і роздавати інтернет клієнтам по Wi-Fi. Однак існують точки доступу виробника MikroTik, які мають повний функціонал, як у роутера. Вони відрізняються тільки меншою кількістю LAN портів (зазвичай один або два). Точки доступу MikroTik можна безпосередньо під'єднати до кабелю провайдера і використовувати як Wi-Fi роутер для роздачі інтернету.

Точка доступу для Wi-Fi під'єднується мережевим кабелем до роутера і здійснює бездротовий доступ до вже наявної локальної мережі.

Підключення точки доступу до роутера за допомогою мережевого кабелю

 

Деякі пристрої підтримують функцію "універсальний репітер" (вона ж ретранслятор, повторювач, підсилювач). Ця функція дає змогу ретранслювати бездротовий сигнал роутера, тим самим посилюючи його. При цьому немає потреби підключати точку доступу кабелем. Однак використання репітера призводить до великого падіння швидкості (понад 50%).

Як працює Wi-Fi ретранслятор

 

Існують точки доступу з функцією "безшовний Wi-Fi роумінг". Вони дають змогу організувати безшовний доступ до інтернету на великому просторі. При переході від однієї точки доступу до іншої, інтернет підключення не буде обриватися. Таким чином забезпечується рівномірне і надійне Wi-Fi покриття.

Як працює безшовний Wi-Fi роумінг

 

Найбільш часте застосування бездротових точок доступу пов'язане з організацією доступу до інтернету в корпоративному секторі, на підприємствах, а також при створенні відкритих Wi-Fi зон. Це традиційні HotSpot у громадських місцях: у кафе, магазинах, парках, готелях і конференц-залах.

 

Що собою являє Wi-Fi точка доступу для дому або офісу

Найчастіше точки доступу вай-фай для дому або офісу виконані в круглому або прямокутному корпусі і кріпляться на стіну або на стелю. Вони оснащені приймально-передавальними чипами і всеспрямованими антенами. Антени можуть бути зовнішніми або вбудованими в корпус.

Внутрішні Wi-Fi точки доступу для дому та офісу


У точки доступу зазвичай є один вхідний LAN порт (іноді два) для дротового підключення до роутера. Більшість точок доступу підтримують подачу живлення за технологією PoE через LAN порт. Це дає змогу передати живлення через мережевий кабель "вита пара" без використання додаткових розеток або прокладання кабелю 220 В.

LAN порт точки доступу

 

Wi-Fi точки доступу бувають для внутрішнього і вуличного використання (наприклад, щоб роздати Wi-Fi у дворі приватного будинку). Вуличні точки доступу мають герметичний корпус, який захищає пристрій від потрапляння вологи, пилу і сонячних променів.

Вуличні Wi-Fi точки доступу

 

Також є вуличні точки доступу, призначені для підключення до Wi-Fi базової станції провайдера. Вони приймають інтернет від базової станції і передають його по кабелю всередину будинку на роутер. Ці пристрої також використовують для створення Wi-Fi мостів, щоб передати інтернет на велику відстань. Дані точки доступу є досить потужними та мають антени з хорошим підсиленням. Кращі моделі можуть організувати передачу даних на відстань до 40 кілометрів. Цілком очевидно, що ціни на такі Wi-Fi точки доступу не можуть бути такими ж низькими, як на бюджетні моделі.

Wi-Fi точки доступу для підключення до базової станції провайдера


Перед вибором конкретної моделі точки доступу, слід визначитися з призначенням і функціями пристрою, а також детально ознайомитися з його технічними характеристиками:

 • внутрішнє виконання корпусу або вуличне;
 • максимальна вихідна потужність, яка впливає на дальність передачі сигналу;
 • підтримка стандартів Wi-Fi та максимальна швидкість передачі даних у мережі;
 • частота і швидкість передачі даних у мережі (2,4 ГГц і/або 5 ГГц);
 • кількість і тип антен (зовнішня або внутрішня), які забезпечують дальність приймання сигналу і швидкість бездротової мережі;
 • вбудована підтримка PoE, що надає можливість віддалено живити пристрій через "виту пару".

Якщо ви потребуєте надійного інтернету у великій квартирі, хочете організувати Wi-Fi покриття усередині приватного будинку та у дворі, забезпечити бездротовим інтернетом співробітників вашої організації, то в магазині Технотрейд ви зможете купити вай-фай точки доступу, які вирішать ці завдання. Наші фахівці безкоштовно проконсультують Вас і підберуть необхідне обладнання.

Магазин
Техпідтримка
Наші партнери
   
© 2003–2023 «Компанія ТехноТрейд»
інтернет-магазин мережевого обладнання
×
×
Валюта: